Motoryzacja

Co zrobić z poważnie zepsutym lub uszkodzonym samochodem?

Niestety zdarzają się w życiu sytuacje, że samochód, który od wielu lat służył do przemieszczania się odmawia posłuszeństwa. Co gorsza, usterka, który to spowodowała jest prawdopodobnie tak poważna, że naprawa auta staje się nieopłacalna lub jest niezwykle czasochłonna i skomplikowana. Jedną z takich kłopotliwych awarii jest uszkodzenie silnika.

Auta sprzedane w skupie Auto-Bart w Gdyni

Nieopłacalna wymiana silnika

W wielu wypadkach kończy się to koniecznością wymiany tej części. Jej koszt nierzadko przekracza cenę rynkową pojazdu. Innym spotykanym często problemem, jest uszkodzenie samochodu w wyniku kolizji drogowej. Jej skutki mogą być czasem wręcz tak poważne, że jego naprawa nie będzie już możliwa. Kasacja pojazdu nie następuje jednak zawsze – wiele stłuczek nie ma aż tak poważnych konsekwencji. Niedziałające auto po wypadku generuje jednak wiele innych problemów. Jednym z nich jest kwestia ubezpieczenia, mającego sfinansować naprawę. Sama naprawa zaś może się znacząco przedłużać, a stosunkowo częstym zjawiskiem jest przekroczenie kosztów, na jakie wycenili ją pracownicy firmy ubezpieczeniowej. Samodzielnie trudno jest ocenić usterki, dlatego najlepiej znaleźć kontakt do profesjonalistów, takich jak Bart Skup aut za gotówkę, który swoją siedzibę ma w Rumii na ul. Świętopełka 84, jednak działa na terenie całego Trójmiasta. Kontakt można znaleźć na stronie internetowej auto-skup24.pl/kontakt, lub pod numerem telefonu 505 770 999.

Sprzedaż niesprawnego auta

W obu tych przypadkach reperacja samochodu wydaje się trudnym, a często wręcz nieopłacalnym przedsięwzięciem. Można go wtedy zezłomować. Ta możliwość nie jest jednak korzystna jeśli pojazd posiada jakąkolwiek wartością rynkową. Wartość tą mają też samochody, które charakteryzują się rozmaitymi wadami, usterkami i stłuczeniami. Na rynku istnieją firmy, które chętnie zainwestują w takie pojazdy. Tym samym, wbrew pozorom, sprzedać niesprawne auto nie jest trudno.

Kobieta po sprzedaży auta w skupie Auto-Bart

Co dzieje się po sprzedaży auta powypadkowego?

Osoby prowadzące handel chętnie skupują powypadkowe i zepsute samochody z różnych przyczyn. Często jest to możliwość uzyskania dostępu do pojazdu, który jest źródłem wielu wartościowych części potrzebnych do bieżącego serwisowania takich samych modeli. To właśnie handel częściami stanowi jeden z najważniejszych powodów, dla których kupowane są samochody z poważnymi wadami. Samochody te można także, po doprowadzeniu do stanu używalności, sprzedać klientowi krajowemu lub wyeksportować za granicę. Jakie auta skupowane są przez skupy? Dowiesz się pod linkiem https://auto-skup24.pl, gdzie znajdziesz ostatnio skupione auta.

Sprzedaż auta do skupu

Zatem, jak widać, uszkodzenie samochodu nie powoduje jego eliminacji z obrotu rynkowego. Spieniężenie pojazdu nie jest w takiej sytuacji nawet specjalnie trudne. Aby sprzedać auto do skupu wystarczy skontaktować się z konkretną firmą i dopełnić kilku formalności. Zanim dojdzie do transakcji, ustalane są szczegóły umowy. Mowa tu oczywiście o wycenie wartości samochodu, która opiera się na analizie porównawczej cen rynkowych. Następnie spisywana jest umowa i własność pojazdu przenoszona jest na firmę kupującą. Wiele skupów wypłaca należne pieniądze w formie gotówkowej natychmiast po sprzedaży. Rozwiązuje to tym samym problem oczekiwania na przelew. Często umowy takie podpisywane są niezwykle szybko. Szczegóły ustalane są telefonicznie i mailowo, po niesprawny samochód przyjeżdża transport, a sprzedający nie musi opuszczać nawet miejsca zamieszkania.

Jeden komentarz do “Co zrobić z poważnie zepsutym lub uszkodzonym samochodem?

  • Z moim powypadkowym samochodem niewiele dało się zrobić. Brat polecił mi sprzedaż w skupie aut przyjmującym samochody uszkodzone. Trochę się wahałem, czy się nie ośmieszę, chciałem oddać go na złomowanie. Jednak skup bardzo chętnie przyjął mój samochód i jeszcze mi za to zapłacił! Osobiście polecam taką opcję, ja byłem bardzo zadowolony.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *