Uroda

Gdzie w Krakowie kupić obrączki ślubne i jak wybrać te idealne?

Z jakiego materiału powinny być obrączki? Stawiać na nowoczesność, czy tradycję? Nie zapowiada się, by charakterystyczne złote obrączki wyszły z mody, jednak coraz więcej par decyduje się na drobne modyfikacje w tej kwestii. Lśniące lub matowe, ozdobione kamieniami lub w niestandardowym kolorze, obrączki ślubne są ważnym symbolem dla każdej młodej pary. Tu rozwieją się wasze wątpliwości odnośnie tego, jak wybrać obrączki i gdzie je kupić.

W jaki sposób wybrać obrączki ślubne?

Proces wyboru obrączek jest jedną z najmocniej wzruszających części przygotowań do ślubu. Wasze obrączki ślubne nie muszą wyglądać identycznie, niezależnie od tego co mówią na ten temat stereotypy. Warto też wiedzieć, że projektanci bez problemu są w stanie złączyć białe i żółte złoto, a nawet żółte i różowe. Tworzą dzięki temu ponadczasową biżuterię, która jednocześnie jest modna. Wygląd obrączek zależy również od ich profilu, który bywa płaski lub wypukły. Ponadto możliwe jest też wybranie sposobu ich wykończenia – matowego lub lśniącego.

W trakcie procesu wyboru obrączek ślubnych zdecydowanie powinno się pamiętać też o ich funkcjonalności. Wybrane przez was modele nie mogą przecież być przeszkodą w wykonywaniu codziennych obowiązków. Klasyczne obrączki ślubne stworzone z jednego rodzaju złota w przyszłości będą dużo prostsze do skorygowania. Nie wolno również zapomnieć, że zakuwane w obrączkach kamienie syntetyczne po pewnym czasie tracą blask. Ponadto są one o wiele bardziej narażone na zniszczenia, niż na przykład obrączki z brylantami.

Jak dobrać rozmiar obrączek ślubnych?

W celu dobrania idealnego rozmiaru obrączek zaleca się wybranie do stacjonarnego salonu jubilerskiego, gdzie będziecie mogli skorzystać z porady udzielonej przez profesjonalistów i zmierzyć rozmiar swoich palców. Obrączki ślubne powinny z lekkim oporem przekroczyć staw palca i wygodnie usadowić się u jego nasady. Sprzedawcy sklepu chętnie odpowiedzą na każde wasze pytanie i pomogą rozwiać możliwe wątpliwości na temat wyglądu lub pielęgnacji poszczególnych obrączek.

Gdzie najlepiej kupić obrączki ślubne w Krakowie i kiedy to zrobić?

Zalecane jest zamówienie obrączek maksymalnie 6 tygodni przed planowanym ślubem. Przeciętny czas realizacji zlecenia to mniej więcej miesiąc, ale warto zacząć poszukiwania najlepszego modelu o wiele wcześniej. Pozwoli to przemyśleć kwestię koloru złota lub wykończenia, jednocześnie pozostawi zapas czasu na ewentualny wydłużony czas realizacji lub nieplanowane wcześniej korekty.

Obrączki ślubne oferowane w sklepie Jubilera Łodzińscy w CH Serenada są tworzone z pasją, z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów. Sklep posiada zarówno klasyczne modele z żółtego złota, jak i wzorzyste wersje z zakutymi kamieniami. Każdy jest w stanie znaleźć coś, co przypadnie mu do gustu.

Jeden komentarz do “Gdzie w Krakowie kupić obrączki ślubne i jak wybrać te idealne?

  • Jeśli chodzi o obrączki ślubne, to tylko u Łodzińskich! Od ponad 12 lat nosimy z mężem obrączki z białego złota wykonane u Łodzińskich i nie widać, żadnych śladów użytkowania. Jak najbardziej polecamy!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *