Ślub i wesele

Jak dobrać idealny rozmiar pierścionka zaręczynowego bez wiedzy partnerki?

Wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego nie jest tak łatwym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Z kolei zakup biżuterii, która będzie o kilka rozmiarów różniła się od tego, który rzeczywiście nosi partnerka, może zaburzyć piękno chwili, gdy będziesz prosił ją o rękę. Jak uniknąć błędu i przeżyć najpiękniejsze zaręczyny? Podpowiadamy, jak dobrać idealny rozmiar pierścionka tak, by partnerka nie dowiedziała się o naszych zamiarach.

Dlaczego pierścionek zaręczynowy nosimy na serdecznym palcu?

Zwyczaj noszenia pierścionka zaręczynowego na palcu serdecznym pochodzi już z czasów starożytnych. Podobno to właśnie przez ten palec przechodzi żyła, prowadząca wprost do serca. A wiadomo, że zgodnie ze zwyczajem, to właśnie tam rodzi się nasze uczucie. Przez długi czas na pierścionek zaręczynowy wybierano przede wszystkim biżuterię, ozdobioną pięknym diamentem. Dziś nie jest to już takie oczywiste, a na palcach kobiet pojawiają się różnego rodzaju pierścionki, będące symbolem uczucia do grobowej deski.

Jak zmienia się rozmiar pierścionka?

Na przestrzeni lat rozmiar pierścionka się zmienia. Wynika to przede wszystkim z naszej fizjonomii. Dla przykładu, w organizmie może gromadzić się woda, co powoduje niewielką opuchliznę. Nie bez znaczenia są tutaj również różnego rodzaju zmiany hormonalne, które zachodzą w naszym organizmie, a także wahania wagi, a nawet temperatura powietrza (np. upał powoduje, że palce puchną).

pierścionki zaręczynowe w Jubiler Łodzińscy CH Serenada Kraków

Jak dobrać odpowiedni rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Ukrycie przed partnerką zakupu pierścionka zaręczynowego nie jest łatwe. Trudności rodzi przede wszystkim wybór odpowiedniego rozmiaru. Tutaj nie powinno być miejsca na przypadkowe decyzje, gdyż dobór odpowiedniego rozmiaru warunkuje późniejszy komfort noszenia. Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, by wybrać odpowiedni rozmiar, które przedstawiono w artykule „Jak mierzyć pierścionki” – gdzie przedstawiono sprawdzone sposoby mierzenia wielkości palca. Jednym z nich jest prośba o wsparcie bliskiej przyjaciółki partnerki. Sposób ten będzie skuteczny, jeśli osoba ta potrafi dochować tajemnicy. Można również spróbować podkraść jeden pierścionek swojej ukochanej tak, by nie zauważyła ona brakującej biżuterii. Niektórzy mężczyźni próbują również zmierzyć pierścionek na swoim palcu z nadzieją, że doświadczony pracownik salonu jubilerskiego pomoże dobrać biżuterię, na podstawie informacji, które w ten sposób otrzyma. Czasem udaje się to znakomicie, a kobieta dostaje idealnie dobrany pierścionek zaręczynowy.

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Wybierając tego rodzaju biżuterię dla ukochanej, warto wiedzieć również, jak mierzyć pierścionki, by nie popełnić przy tym istotnego błędu. Otóż pierścionek można zmierzyć przy pomocy linijki lub suwmiarki. Warto wówczas skupić się na jego wewnętrznej średnicy i zrobić to bardzo dokładnie, gdyż poszczególne rozmiary różnią się między sobą zaledwie o 0,3 mm. Nie wiedząc dokładnie, jaki rozmiar biżuterii nosi partnerka, zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zakup większego rozmiaru. Zmniejszenie pierścionka jest bowiem znacznie łatwiejsze (a przy tym również i tańsze) od próby jego powiększenia.

Jeden komentarz do “Jak dobrać idealny rozmiar pierścionka zaręczynowego bez wiedzy partnerki?

  • Nigdy wcześniej nawet przez chwilę nie zastanawiałam się, skąd wziął się zwyczaj noszenia pierścionka zaręczynowego na serdecznym palcu. Warto wiedzieć, skąd wzięła się ta tradycja.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *