Rozrywka

Jak znaleźć blogi z ciekawymi artykułami?

Blogowanie od czasu swoich początków przeszło ogromną metamorfozę. Pierwotnie było tak naprawdę formą prowadzenia internetowego pamiętnika. Obecnie tego typu strony skupiają się bardziej na konkretnym temacie niż na twórcy. Blogi zakładają pasjonaci, którzy pragną dzielić się wiedzą z danej dziedziny. Bardzo często stanowią też wsparcie dla internetowych biznesów. W dzisiejszym tekście postaramy się wytłumaczyć, jak znaleźć ciekawe artykuły blogowe.

Szukaj w Google

Blogi z ciekawymi artykułami zajmują bardzo wysokie pozycje w wyszukiwarkach. To dlatego, że algorytmy promują strony zawierające duże ilości pożytecznych treści. Przykładem takiej strony, na której poruszane są tematy z wielu dziedzin jest strona www.aleploteczki.pl, która swoją wysoką pozycję w wyszukiwarce zawdzięcza również regularnie dodawanym treściom. Aby znaleźć artykuły na ciekawe tematy, wystarczy przeszukać sieć pod kątem interesującego nas wątku. Najłatwiej operować tutaj konkretnymi pytaniami. Jeśli zapytamy wyszukiwarkę na przykład o siedem sposobów szydełkowania, jest szansa, że na stronie zawierającej odpowiedź znajdziemy również inne ciekawe teksty.

Agregatory treści

W sieci można znaleźć portale, które niemalże nie publikują własnych tekstów, ale też jednocześnie od nikogo ich nie kradną. Ni to social medium ni klasyczny portal. Użytkownicy wrzucają na niego teksty ze swoich stron, a te wyświetlają się z charakterystyczną nakładką wykopu. Serwisu można też używać do wyszukiwania ciekawych treści na właściwie każdy temat.

Aplikacje i strony do przeglądania blogów

Czytać blogi w internecie można też z pułapu aplikacji stworzonej z myślą o tego typu stronach. Możemy za jej pomocą nie tylko moderować treści na swojego bloga, ale też subskrybować i wyszukiwać inne. Podobne funkcje ma o wiele mniej popularna w Polsce strona bloglovin. Jest to ni mniej nie więcej, ale portal społecznościowy, stworzony z myślą o blogerach.