Motoryzacja

Jak zostać kierowcą Uber?

Wielu ludzi szuka pracy, w której sami byliby dla siebie szefostwem. Osoby, które już mają stabilne zatrudnienie, również rozmyślają nad tym, w jaki sposób zwiększyć swój budżet o dodatkowe pieniądze. Właśnie taką możliwość oferuje Uber, który jest marką o solidnej, ugruntowanej na polskim rynku pozycji.

Biuro Uber Kraków

W jaki sposób zostać kierowcą Uber?

Bez względu czy Praca Uber będzie dla Ciebie pierwszym źródłem dochodu, czy też dodatkowym zastrzykiem gotówki, zacznij od rejestracji online. Decydując się na podjęcie zatrudnienia, wejdź na stronę oraz podaj podstawowe dane. Teraz zaczekaj na zaproszenie na spotkanie informacyjne oraz dostęp do profilu, gdzie zostaniesz poproszony o przesłanie niezbędnych skanów dokumentów. Po weryfikacji wszystkich zaświadczeń Twój profil zostanie w pełni aktywowany. Ty zaś będziesz mógł się cieszyć możliwością współpracy z firmą Uber. Kolejnym krokiem jest dostarczenie skanu dowodu osobistego, prawa jazdy (które obligatoryjnie musisz posiadać od co najmniej roku), danych związanych z działalnością gospodarczą, dowodu rejestracyjnego pojazdu wraz z ważnym przeglądem technicznym, ubezpieczenia OC pojazdu, zdjęcia profilowego, a także zaświadczenia o niekaralności.

Jakie wymagania techniczne dla samochodu?

Firma Uber dbając o najwyższe standardy, bezpieczeństwo oraz komfort swych klientów stawia szereg wymogów co do pojazdu, przed potencjalnymi pracownikami. Twoje auto musi być uprawnione do przewozu co najmniej pięciu osób, wyprodukowane najpóźniej w 1999 r., zarejestrowane na obszarze UE, ubezpieczone wraz z obowiązkowym przeglądem, Wymagania te stanowią konieczne minimum, w ramach UberX. Oczywiście, w klasie Select, która jest dedykowana klientom szczególnie wymagającym, kryteria w stosunku do Twojego pojazdu będą o wiele wyższe. Znajdziesz je na stronie https://onlygo.pl/jak-zostac-kierowca-uber/, gdzie opisano również miesięczne zarobki kierowców Uber. Kolejnym wymaganiem, które stawia przed nami firma Uber jest posiadanie licencji taksówkarskiej.

O czym należy jeszcze pamiętać?

Zanim wyruszysz w trasę, powinieneś zapoznać się z aplikacją Uber, na której to opiera się cały system. Uber jest społecznością ludzi, którzy darzą się wzajemnym zaufaniem, pamiętaj więc, że od oceny, która zostanie Ci wystawiona po przeprowadzonym przez Ciebie przejeździe, bardzo wiele zależy. Klienci, którzy decydują się na skorzystanie z oferty przejazdów, zwracają baczną uwagę na to jak wysoko dany kierowca został oceniony. Co ważne, Ty również masz możliwość ocenić pasażerów. Pamiętaj, że nie musisz mieć auta, by zacząć zarobkować jako kierowca Uber, gdyż partnerzy Uber mogą zapewnić Ci samochód. Teraz wystarczy już tylko dopełnić wszelkich formalności i możesz zacząć zarobkować jako nowy kierowca renomowanej marki świadczącej przejazdy.