UrodaZdrowie

Kim jest Bartłomiej Juza? O doktorze flebologu

Bartłomiej Juza, flebolog, dla którego wszystko jest możliwe. Specjalista w swojej dziedzinie, który od 2010 roku zajmuje się leczeniem schorzeń układu naczyniowego, ze szczególnym uwzględnieniem mało inwazyjnego leczenia chorób żył. Chcąc wzbogacić swoje doświadczenie, rozpoczął praktykę w zakresie medycyny regeneracyjnej oraz estetycznej w 2017 roku, której efektem są pierwsze w Polsce i jedne z pierwszym na świecie zabiegi leczenia obrzęku lipodowego (lipedema/lipodemia) systemem Vaser3D oraz przeszczepy autologicznych komórek macierzystych, które wykorzystuję zarówno w leczeniu najcięższych przypadków trudno gojących się ran, a także przebudowy jak i regeneracji skóry całego ciała.

Wykształcenie i doświadczenie doktora Juzy

Swoje umiejętności dokotor Bartłomiej Juza miał okazję doskonalić u światowych sław w dziedzinie Flebologii, takich jak: Attilio Cavezzi–prezes międzynarodowej unii flebologicznej, jeden z twórców nowoczesnych małoinwazyjnych metod leczenia żylaków i założyciel VENALINFA–europejskiego centrum leczenia schorzeń żył z siedzibą w San Benedetto del Tronto. Obecnie na terenie Włoch nawiązał współpracę z wieloma placówkami, wśród nich można wymienić: Istituto Flebologico Italiano, oraz Royal Medical Center z siedzibą w Doha w Qatarze.

Pionierskie metody stosowane przez Bartłomieja Juzę

Jako pierwszy lekarz na terenie województwa małopolskiego rozpoczął wykonywanie procedur usuwania żylaków z użyciem kleju-VenaSeal. Aktualnie uważa się ją za najskuteczniejszą, najmniej inwazyjną i całkowicie bezbolesną metodę usuwania żylaków kończyn dolnych.
Klej naczyniowy znalazł także zastosowanie w leczeniu malformacji naczyniowych, przetok tętniczo-żylnych pozostałych części ciała-np. dłoni. Leczenie trudnych i dotychczas nieleczonych w ten sposób w Polsce przypadków jest tematem jego pracy badawczej oraz publikacji.
Lek. Bartłomiej Juza ze szczególną pasją podchodzi do przypadków ciężkich owrzodzeń żylnych, przewlekłych ran. Wykonuje innowacyjne zabiegi leczenia przewlekłego obrzęku tłuszczowego wraz z modelowaniem sylwetki ciała oparte o rzeźbienie 3D wraz z lipofeelingiem.

Po i przed zabiegu przeprowadzonym przez doktora Juzę

Innowacje w medcynynie wprowadzone przez lekarza Juzę

Wraz z firmą Key-Med jest w trakcie opracowywania przełomowych biologicznych opatrunków (z fibryny oraz komórek macierzystych), które samodzielnie produkują z krwi pacjenta-jest to przełom w medycynie, który dał wielu zdesperowanym pacjentom całkowite wyleczenie w bardzo krótkim czasie. Każdy, kto miał okazję mieć do czynienia z Lek. Bartłomiejem Juzem, ceni go za jego innowacyjność, profesjonalizm oraz ogromne zaangażowanie w swoją pracę. Działania Lek. Bartłomieja Juzy z pewnością zaowocują rozwojem w dziedzinie Flebologii w Polsce i jednocześnie na całym świecie, ze względu na jego nieustanny rozwój oraz niewiarygodny postęp w dziedzinie medycyny.