Zwierzęta

Klatka kennelowa dla psa – zapewnij pupilowi bezpieczne miejsce w domu!

Psy są naszymi czworonożnymi przyjaciółmi i chcemy dla nich jak najlepiej. Staramy się kupować im jak najlepszą karmę, świetne zabawki oraz inne rzeczy, które je uszczęśliwią. Chcemy, aby rosły zdrowe i były z nami jak najdłużej. Niektóre z nich potrzebują jednak klatki, która od razu przywodzi na myśl niewolę oraz nieszczęście naszego pupila, który musi być w zamknięciu. Klatki kennelowe jednak przekonują coraz więcej ludzi, którzy zaczynają rozumieć, iż pies też potrzebuje mieć swój własny, przytulny azyl.

Klatka kennelowa – na czym polega, co to jest?

Ciasne lokum pozwala poczuć się psom niezwykle bezpiecznie. Uwielbiają one spać w miejscach o małej powierzchni, mogą się wtedy idealnie zawinąć w kłębek. Kiedy wybierają się do spania, kochają również czuć ciepło. Taka klatka kennelowa dla psa, pozwala dać mu swój własny azyl, w którym będzie czuć bezpieczeństwo i schronienie. Pozwoli mu ona również dobrze się rozwijać, a także uniknąć lub wyeliminować różne problemy natury behawioralnej.

Klatka kennelowa dla psa

Klatka kennelowa – kiedy jest w stanie pomóc naszemu psu?

Wiele psich behawiorystów oraz trenerów psów poleca taką klatkę, kiedy nasz pupil miewa problemy behawioralne. Istnieje kilka najważniejszych kwestii, kiedy warto zainwestować w klatkę kennelową. Przed wybraniem jej jednak najlepiej spotkać się z profesjonalistą, takim jak Pani Mirka Kozakiewicz – behawiorysta, zoopsycholog, trener psów, która oferuje konsultacje behawioralne na terenie całego Trójmiasta. Kiedy warto zaopatrzyć się więc w taką klatkę?

  • Trening szczenięcy – prawidłowo dopasowana oraz zadbana klatka kennelowa pozwoli psu nauczyć się podstawowych zasad czystości. Nasze pupile to naprawdę mądre stworzenia, które rozumieją więcej, niż nam się wydaje. Pies nauczy się, że w miejscu spania nie warto się załatwiać, ponieważ późniejszy odpoczynek tam nie będzie niczym przyjemnym.
  • Przydatna w podróży – pies w otoczeniu innych ludzi i zapachów może czuć się nieswojo, dlatego namiastka wrażeń węchowych z domu pomoże mu na spokojniejsze przeżycie wakacji, czy jazdy samochodem.
  • Wyciszenie psa – jeżeli pies jest nadpobudliwy, klatka kennelowa będzie idealna podczas treningów z nim. W swoim azylu pupil się wyciszy i dzięki temu zacznie być spokojniejszy na co dzień.
  • Niszczenie przedmiotów – klatka kennelowa jest świetnym rozwiązaniem dla treningów ze zwierzakiem, który nadmiernie niszczy przedmioty wokół siebie. Kiedy właściciel zauważy, iż pies zamierza lub już zaczyna coś niszczyć, wówczas warto go zamknąć w klatce, która uniemożliwi mu niszczenie.
    Duża psia rodzina a klatka kennelowa

Klatka ta idealna jest dla właścicieli większej ilości zwierząt lub suczki z młodymi. Pozwoli ona na odseparowanie suczki podczas cieczki od innych zwierząt lub stworzenie azylu dla psiej mamy i jej dzieci. Od początku swojego życia będą miały one swój spokojny, bezpieczny dom, który pozwoli na ich dobry rozwój.