JedzenieTurystyka

Kraków nocą – gdzie spędzić wieczór w Krakowie?

Mieszkańcy mało którego miasta w Polsce mają równie duży wybór nocnych rozrywek co Krakowianie. Rynek Główny otoczony jest klubami i pubami. Przy samej płycie natomiast można wręcz przebierać w restauracjach. Do tego swoimi urokami kusi drugie i bardziej nieformalne centrum metropolii, najpiękniejsza z krakowskich dzielnic – Kazimierz.

restauracja kazimierz kraków

Gdzie spędzić wieczór w Krakowie? – Rynek Główny

Przy Rynku w Głównym w Krakowie możemy spędzić wieczór w sposób całkowicie dowolny. Na osoby chętne do tańca czekają różnego rodzaju kluby. W jednych z nich usłyszymy muzykę elektroniczną, inne koncentrują się na rytmach latynoamerykańskich. Warto też wspomnieć o tym, że w niektórych pubach odbywają się spotkania o wiele bardziej tematyczne – na przykład skupione wokół tango. Jeśli mamy ochotę na kontakt z kulturą, czekają na nas liczne teatry – od monumentalnego Starego po bardziej rozrywkową Bagatelę.

Naturalnie możemy też udać się do jednej z licznych restauracji. Tutaj wybór też jest ogromny. Czkają na nas lokale serwujące kuchnię polską, włoską czy francuską. Osoby poszukujące bardziej oryginalnych doświadczeń kulinarnych, mogą się też wybrać na kolację zbudowaną w oparciu o dania węgierskie czy korsykańskie.

Wieczór na krakowskim Kazimierzu

Kazimierz sam w sobie jest dosyć niesamowitym zjawiskiem. Jest to dawna dzielnica żydowska i pozostałości po niegdysiejszych mieszkańcach widać tutaj na każdym kroku. Na Kazimierzu możemy zwiedzić kilka synagog. Gdzieniegdzie zachowały się też szyldy dawnych rzemieślników – podpisane dwoma alfabetami – łacińskim i hebrajskim.

Zwiedzają Kazimierz, warto też wspomnieć o mrocznym etapie w historii dzielnicy. Jeszcze na przełomie wieków dwudziestego i dwudziestego pierwszego była ona uważana za bardzo niebezpieczną. Dopiero dwie dekady temu rozpoczęła się jej metamorfoza. Na Kazimierzu powstały pierwsze artystyczne puby. Stopniowo ich przybywało, a wraz z nimi studentów, twórców i cudzoziemców. Zaczęły pojawiać się też restauracje.

Jeśli chodzi o kulinaria, to oczywiście warto tutaj skosztować specjałów kuchni żydowskiej. Niektóre lokale serwują kugla, karpia w galarecie czy strudla. Inne restauracje poszły w odwrotnym kierunku i serwują dania izraelskie – oparte w znacznej mierze na hummusie i falafelach. Ciekawą opcją może być Restruacja Esterante na krakowskim Kazimierzu, która serwuje niecodzienne dania kuchni polskiej, żydowskiej i fusion. Dania trafią w gusta każdego, kto lubi polskie smaki, doprawione odrobiną gastronomicznej historii – kultury żydowskiej. Kazimierz obecnie słynie przede wszystkim ze swoich pubów. W tym momencie możemy spędzić tutaj całą noc, sącząc kolejne drinki czy też kolejne kraftowe piwa.

Nocleg na Kazimierzu

Decydując się na spędzenie wieczoru w Krakowie, warto zadbać o odpowiednie miejsce na nocleg. Jednym z najczęściej wybieranych przez turystów hoteli jest Hotel Estera. Jego oferta dostępna jest na stronie: https://hotelestera.pl/, gdzie z łatwością można zarezerwować wybrany pokój. Są to pokoje zarówno dla par, rodzin, jak i przytulne „jedynki”. Wnętrza zaaranżowane zostały w taki sposób, aby wpisywać się w klimat krakowskiego Kazimierza.

Niektórzy twierdzą, że Podgórze powoli staje się kolejnym Kazimierzem. I coś w tym jest. Kolejne knajpki wyrastają tutaj jak grzyby po deszczu. Co ważniejsze, dzielnicę można odwiedzić spacerem – przez urokliwą kładkę na Wiśle. Może to być więc propozycja na spędzenie kolejnego dnia w mieście królów polskich.