KobietaStylUroda

Moda we fryzjerstwie – trendy na rok 2020

Trendy i słowo moda najczęściej kojarzą się z kwestiami ubierania. Prawda jest jednak nieco inna. Moda obejmuje o wiele więcej sfer życia człowieka. A jedną z takich sfer jest bez wątpienia fryzjerstwo. I każdy kto choć raz na jakiś czas odwiedza salony fryzjerskie dobrze o tym wie.

Fryzura studio fryzur Inspiracja

Trendy wprost z salonu fryzjerskiego

Dobry salon fryzur to miejsce, gdzie zawsze można się modnie obciąć, czy uczesać. Poza tym jest to też miejsce pełne inspiracji. Człowiek podgląda i uczy się samodzielnie włosy układać. W opracowaniu tego artykułu pomogła nam właścicielka Studio Fryzur Inspiracja Ewa Lewandowska, która posiada wieloletnie doświadczenie w branży fryzjerskiej oraz jest na bieżąco z panującymi trendami. Studio Fryzur Inspiracja Ewa Lewandowska mieści się we Włocławku przy ulicy Stanisława Moniuszki 1, a kontaktować z salonem można się pod numerem telefonu 665 715 404.

Jakie są najmodniejsze fryzury w 2020?

Trudno jest jednoznacznie na to pytanie odpowiedzieć. Nie ma bowiem jednego trendu, który obowiązywałby przez cały rok. I tak jak ciuchy zmieniają się w raz z nastaniem kolejnych pór roku, tak i fryzury ustępują miejsca następnym. Dlatego też w tym miejscu warto zatrzymać się na tych fryzurach, które modne są w 2020 roku wiosną oraz latem.

Plecione fryzury

Warkocze – to właśnie one stanowią numer jeden wszystkich fryzur. Powracają one na przysłowiowe salony i przypominają, że warkocz to klasyka, która nigdy nie przemija. Różnica jest natomiast widoczna tu, gdzie w grę wchodzić zaczyna ludzka fantazja. Dlatego też w 2020 roku nie tyle modne są niskie warkocze na gładko zaczesanej górze, co warkocze plecione od góry na roztrzepanych włosach. Co więcej, modne są również drobne ozdoby wplatane w warkocze, w tym kuleczki, czy kwiatki.

Akcesoria i jeszcze raz akcesoria!

Drugim pomysłem na modne fryzury są chusty i opaski. Można je swobodnie zakładać na już ułożoną fryzurę, a można wplatać je we włosy. Styliści szczególnie polecają te modele, które mają węzeł na czubku, lub pozwalają zawiązać dużą kokardę.

Fryzury vintage

Do najmodniejszych fryzur 2020 zalicza się również fryzury retro. Polegają one na podpięciu do tyłu tylko części włosów. Reszta z nich swobodnie natomiast opada na plecy. Z tyłu, do podpięcia wykorzystuje się ozdobne, duże spinki. Włosy natomiast mogą być zarówno gładkie, jak zakręcone.

Jakie fryzury dla włosów średniej długości?

Wspomniane wyżej propozycje to pomysły dedykowane tym kobietom, które mają długie włosy. A co z pozostałymi? Jeśli chodzi o włosy średniej długości – tutaj salon fryzur poleca lekko podkręcone fryzury obcięte na wysokość kości policzkowych. Poza tym styliści proponują również tak zwane halfbuny, czyli półkoczki. Zbiera się je tylko z górnej części włosów, tylną pozostawiając rozpuszczoną.

Kontrolowany nieład znów w modzie

Na koniec nie wspomnieć jeszcze o włosach krótkich. Ogólnie salony fryzjerskie swoim klientom polecają formę „artystycznego nieładu”. Umyte i wysuszone włosy układa się przy pomocy gumy lub pianki, aby wyglądały na roztrzepane. Efekt jest bardzo sympatyczny, ponieważ taka fryzura wygląda lekko i właściwie każdemu pasuje. Najmodniejsze fryzury w 2020 to fryzury dla każdej długości włosów. Każdy więc może uczesać się modnie i ciekawie.