Uroda

Operacje plastyczne dla mężczyzn – jakie wybierają najczęściej?

Jeszcze całkiem niedawno w społeczeństwie panowało przekonanie, że chirurgia plastyczna przeznaczona jest wyłącznie dla kobiet. Dziś sytuacja diametralnie się zmieniła, a mężczyźni coraz częściej stają się klientami klinik i gabinetów medycyny estetycznej. Kompleksy pojawiają się bowiem niezależnie od płci, a dążenie do wymarzonego wyglądu jest domeną zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Brak czasu na przygotowywanie posiłków zgodnie z wymogami restrykcyjnych diet oraz na regularne treningi powoduje, że wymarzona sylwetka pozostaje często wyłącznie w sferze marzeń. Naprzeciw tego typu problemem wychodzi dziś jednak medycyna. Szeroka oferta skierowana jest również do panów. Którym zabiegom najczęściej poddają się mężczyźni, by uzyskać wymarzony wygląd i wysportowaną sylwetkę?

Zabieg ginekomastii

Leczenie ginekomastii

Pod tą tajemniczą nazwą kryje się schorzenie, polegające na powiększeniu gruczołów piersiowych, których nie można zmniejszyć nawet specjalną dietą czy rygorystycznymi treningami. Objawy pojawiają się niezależnie od wieku, stając się źródłem kompleksów, prowadzących do ograniczenia życia towarzyskiego i obniżenia jakości funkcjonowania w społeczeństwie. Ginekomastia powoduje również dyskomfort i zaniżenie poczucia swojej męskości. Współczesna medycyna rozwinęła bezoperacyjne metody, pozwalające na uporanie się z uciążliwymi objawami. Polegają one przede wszystkim na usunięciu nadmiaru tłuszczu, zgromadzonego w obrębie sutków i klatki piersiowej. W efekcie skóra staje się obkurczona, a klatka piersiowa zaczyna wyglądać naturalnie. To ważny krok dla odzyskania poczucia własnej wartości i zrealizowania marzeń o estetycznej sylwetce.

Modelowanie podbródka

Kobiety zwracają uwagę na wiele aspektów, związanych z zewnętrznym wyglądem mężczyzny. Jednym z nich jest wyraźnie zarysowana linia podbródka, nadająca męskości i powagi. Nie każdy jednak został obdarzony przez naturę tego typu atutem. Medycyna pozwala na wyrzeźbienie podbródka wszystkim panom, którzy marzą o tym, by wymodelować owal twarzy, nadając jej nieco wyrazu. Mężczyźni często poddają się wiec modelowaniu podbródka metodą lipolifillingu. W trakcie zabiegu wykorzystywana jest energia ultradźwiękowa, która nie tylko pozwala osiągnąć wymarzone rezultaty, ale również skraca czas rekonwalescencji, przyśpieszając gojenie ran pooperacyjnych.

Liporzeźbienie sylwetki

Liporzeźbienie sylwetki

Liporzeźbienie to odpowiedź medycyny estetycznej na potrzeby mężczyzn, którzy marzą o wyrzeźbionej sylwetce, nie mając jednocześnie czasu na restrykcyjne diety i systematyczne treningi. Metoda ta łączy w sobie istotę liposukcji z modelowaniem sylwetki poprzez wykorzystanie własnego tłuszczu. Jego nadmiar usuwany jest z poszczególnych części ciała, służąc do modelowania innych partii. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie wysportowanego ciała i wymarzonego wyglądu.

Więcej o zabiegu liporzeźbienia sylwetki przeczytacie w artykule https://genesisclinic.com.pl/blog/liporzezbienie-skutecznym-zabiegiem-w-walce-o-wymarzona-sylwetke-u-mezczyzn, który przedstawia również zalecenia przed- i pozabiegowe, a także jego przebieg.

Ujędrnianie ciała

Nadmiar skóry po zrzuceniu zbędnych kilogramów to problem nie tylko kobiet. Choć ćwiczenia i dieta to ważny krok dla uzyskania wymarzonej sylwetki, powrót do jędrnej skóry nie zawsze jest możliwy. Zabiegi ujędrniające ciało pozwalają ścignąć i obkurczyć skórę bez poddawania się skomplikowanym zabiegom chirurgicznym. To również wsparcie dla mężczyzn, którzy przeszli zabieg liposukcji.

Lifting twarzy

Starzenie się skóry to proces, który można spowolnić, ale nie zatrzymać. Jego charakterystyczną cechą jest utrata elastyczności tkanek, obniżająca walory estetyczne twarzy. Na lifting twarzy decydują się również panowie, chcący nieco dłużej cieszyć się młodym, naturalnym i zdrowym wyglądem. Efekty liftingu twarzy widać znacznie szybciej i są one trwalsze, niż przy stosowaniu różnego rodzaju kosmetyków czy środków farmakologicznych, odchodzących powoli do przeszłości przy możliwościach dzisiejszej medycyny.

Zabiegi medycyny estetycznej to doskonała okazja do poprawy różnych niedoskonałości ciała, dzięki czemu możemy nie tylko poprawić swój wygląd, ale także pozbyć się nieustępujących kompleksów. Więcej o zabiegach dla mężczyzn i zestawienie najbardziej popularnych znajdziesz na stronie https://www.operacjebeztabu.pl, na której znajduje się również link do grupy na Facebooku, która przedstawia społeczność mężczyzn, otwarcie dzielących się, bez tabu swoimi doświadczeniami i obawami na powyższy temat.