Dom

Polecane rodzaje rolet wewnętrznych

Rolety wewnętrzne w wielu przypadkach są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Służą one głównie jako zabezpieczenie przed wpadającym światłem, ale również skutecznie mogą odcinać nas od tego, co jest za oknem. Na rynku istnieje bardzo dużo różnych rodzajów rolet, które charakteryzują się innymi właściwościami. Z tego właśnie powodu dość ciężko jest obecnie wybrać najlepsze rolety do naszego domu. Muszą one przecież spełniać wszystkie nasze najsurowsze wymagania. Z tego otóż powodu w dzisiejszym artykule postaramy się podpowiedzieć, jakie rodzaje rolet wewnętrznych są szczególnie polecane.

salon z oknami

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie są produktem, który bardzo dobrze łączy ze sobą podstawowe cechy zwykłych rolet, a dodatkowo łączy je z eleganckim i dekoracyjnym stylem klasycznych zasłon. Tak zbudowane rolety charakteryzują się tym, że po pociągnięciu za specjalny sznurek, nasze rolety zaczynają się składać w ozdobne fale. Dodatkowo ten rodzaj rolet wewnętrznych może również zostać rozbudowany o wzmocnienie z fiszbin, które zadbają o to, by nasz materiał składał się równo.

Rolety pilsowane

Rolety pilsowane są również nazywane potocznie pilsami, charakteryzują się tym, że przybierają one formę wiszących harmonijek. Są one dodatkowo umieszczone w specjalnych prowadnicach, które umożliwiają proste i sprawne składanie rolet. Ten typ rolet został stworzony, tak by pasować dobrze zarówno do prostych okien, jak i również do okien, które posiadają nieregularne kształty. Producenci na rynek dostarczają dwa rodzaje plisów. Jedne umożliwiają składanie jedynie z dołu do góry, a drugie pozwalają na składanie w obie strony.

rolety Bochnia

Rolety dachowe

Z myślą o oknach połaciowych, na których nie jest możliwa instalacja klasycznych rolet, zostały stworzone specjalne rolety dachowe. Tego typu rolety odpowiadają na potrzeby ludzi, którzy nie byli zadowoleni z rolet w oknach dachowych, które się stale niszczyły. Tego typu konstrukcje są oparte o sprężyny, których zadaniem jest utrzymywanie rolety tuż przy samej szybie okiennej. Tego typu rolety możemy znaleźć w formie plisów oraz z mechanizmami samo zwalniającymi.

Rolety wolnowiszące

Tego typu rolety zbudowane są w formie rolek, które przytwierdzane są do ściany tuż nad oknem. Najczęściej do obsługi tego typu rolet służy system żyłkowy, który montowany jest pionowo wzdłuż okna. Są to bardzo proste rolety, które charakteryzują się dużą niezawodnością oraz wytrzymałością. Minusem tego typu rozwiązania jest jednak to, że nie przylegają one zbyt dobrze do okna, dlatego mogą przepuszczać więcej światła niż inne rolety.

Rolety w kasecie

Bardzo popularnym i często spotykanym rodzajem rolet są rolety w kasecie. Są one połączone przy użyciu dwóch prowadnic, które odpowiadają za poruszanie się materiału przy szybie. Tkanina w tego typu roletach jest szczelnie zamknięta w kasetach, dlatego jej proces niszczenia jest znacznie wolniejszy. Kasety w tego typu konstrukcjach są wykonywane z takich materiałów jak PCV lub aluminium. Dobrze sprawdzają się przy oknach, które posiadają wywietrzniki.