Motoryzacja

Pomoc lawety – kiedy można z niej skorzystać?

Awarie, kolizje i wypadki to codzienność wszystkich kierowców, będących uczestnikami ruchu drogowego. Często zdarza się, że ich skutkiem jest uszkodzenie, eliminujące pojazd z możliwości poruszania się w ruchu drogowym. Z kolei usterki mogą wpłynąć na możliwość uruchomienia samochodu i wykluczyć perspektywę jego bezpiecznego dojazdu do miejsca naprawy. W takich przypadkach jednym racjonalnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług pomocy drogowej oraz lawety. Kiedy zadzwonić po pomoc i jak postępować, gdy zajdzie taka konieczność?

Autolaweta Wrocław - Pomoc Drogowa Tir JAREX

Kiedy można skorzystać z pomocy lawety?

Pojawienie się poważnej awarii bardzo często kończy się unieruchomieniem samochodu. Jest to frustrująca sytuacja zwłaszcza wówczas, gdy ma ona miejsce w ruchu drogowym. Nie każdy jest w stanie samodzielnie dokonać skomplikowanych napraw. Co więcej, bardzo często wymagają one posiadania odpowiedniego sprzętu i narzędzi. W takich sytuacjach rozwiązaniem jest pomoc drogowa wraz z lawetą. Wykwalifikowani pracownicy zabezpieczą miejsce zdarzenia, a pojazd zostanie bezpiecznie przetransportowany do miejsca naprawy lub też na posesję właściciela.

Jeśli wypadek czy awaria mają miejsce we Wrocławiu, Trzebnicy czy też na drodze S8 lub autostradzie A4, warto skorzystać z usług firmy Pomoc Drogowa Tir Wrocław JAREX we Wrocławiu. Dysponuje ona nowoczesnymi lawetami (https://www.pomocdrogowatirwroclaw.pl/autolaweta-wroclaw/) i najnowocześniejszym sprzętem, umożliwiającym zarówno holowanie pojazdów osobowych, jak i ciężarówek, samochodów dostawczych oraz TIR-ów. Auta podnoszone są w bezpieczny sposób, z wykorzystaniem lawety z metalowym jarzmem, co wyklucza ryzyko powstawania uszkodzeń.

Nieoceniona pomoc przy wypadku

Pomoc lawety jest bardzo ważna, gdy na drodze dojdzie do stłuczki lub wypadku. Nie warto w takiej sytuacji ryzykować samodzielnej naprawy, gdyż poruszanie się uszkodzonym samochodem może stanowić zagrożenie dla innych osób, będących uczestnikami ruchu drogowego. Pomoc specjalisty bardzo często okazuje się niezbędna. Może on ocenić rozmiar zniszczeń i usunąć poważne uszkodzenia sprawiając, że poruszanie się samochodem znów będzie w pełni bezpieczne.

Kontakt do firmy świadczącej usługi z zakresu pomocy drogowej warto mieć zawsze przy sobie, zwłaszcza wyruszając w dłuższą trasę. Nieprzewidziane awarie czy kolizje mogą zdarzyć się bowiem każdemu, niezależnie od umiejętności. Mobilny serwis pomoże również w sytuacji, gdy pojazd z różnych względów zostanie unieruchomiony na drodze. To dobre rozwiązanie przy mało skomplikowanych problemach, które nie wymagają specjalistycznych napraw i narzędzi. W sytuacji, gdy awaria jest poważniejsza, priorytetem staje się zabezpieczenie miejsca zdarzenia i przewiezienie pojazdu na lawecie w bezpieczne miejsce.

Pomimo tego, że w dzisiejszych czasach dostęp do pomocy drogowej jest nieograniczony, a firmy oferują swoje usługi 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, przed każdą podróżą warto dokładnie sprawdzić stan techniczny samochodu. Pozwoli to uniknąć przykrych niespodzianek i drobnych awarii na drodze.