Motoryzacja

Poradnik sprzedaży auta do skupu

Wiele właścicieli starych samochodów, ze względu na niemożność sprzedaży swoich pojazdów decyduje się na ich sprzedaż do skupu, która jest zazwyczaj bardzo szybka i nieskomplikowana.

Czym jest skup aut?


Zanim dowiemy się jak sprzedać auto do skupu, warto zapoznać się z informacją czym tak naprawdę jest skup aut. Działalność firm tego rodzaju opiera się na zakupie używanych samochodów i ich sprzedaży innym osobom. Skup aut działa nieco podobnie jak komis samochodowy, podstawową różnicą jest jednak fakt, iż oddając auto do skupu otrzymujemy niezwłocznie gotówkę za pojazd, natomiast komis pośredniczy jedynie w sprzedaży, nie będąc podmiotem sprzedającym, a jedynie pośrednikiem. Więcej o tym, jak działa skup dowiemy się na stronie firmy AUTO-BART Skup Aut Gdynia, gdzie zamieszczone są wszelkie informacje na temat aut, które można sprzedać do skupu.

Jak wybrać najlepszy skup?


Zanim zdecydujemy się sprzedać auto do skupu, warto jest sprawdzić opinie w internecie odnośnie sprawności przebiegu transakcji oraz kwoty jaką możemy uzyskać. Dobrym miejscem na uzyskanie rzetelnych opinii jest wizytówka na mapach Google: https://g.page/autobart jest to najpopularniejsze miejsce do zamieszczania opinii o produktach i usługach. Sama procedura jest bardzo prosta i klarowna i nie będzie różniła się znacząco bez względu na firmę, którą wybierzemy. Analiza ofert w internecie pozwala nam również znaleźć skup aut, który będzie znajdował się najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Drugim etapem jest przygotowanie formularza, który znajdziemy na stronie internetowej wybranej firmy. Tego rodzaju dokument wymaga od nas przede wszystkim opisania pojazdu, przeznaczonego do sprzedaży. Jeżeli skup aut posiada specjalny formularz, do komunikacji, wówczas po jego wysłaniu musimy oczekiwać na telefon od przedstawiciela firmy. W niektórych przypadkach będziemy zobowiązani do umówienia spotkania droga telefoniczną.

Kobieta po sprzedaniu auta do skupu Auto-Bart

Ile trwa sprzedaż auta do skupu?


Skup aut zazwyczaj stara się umówić spotkanie już w dniu naszego kontaktu z firmą. Wynika to z faktu walki o klienta i możliwości skorzystania z jego usług przez konkurencję. Podczas spotkania skup aut zaproponuje nam cenę, którą możemy otrzymać za nasz samochód, na którą możemy się zgodzić lub negocjować większą wartość. Pojazd zastanie poddany przeglądowi dokonywanemu przez rzeczoznawcę, który następnie poda oszacowaną przez niego wartość samochodu. Jeżeli całkowicie nie zgadzamy się z zaproponowaną ceną, wówczas mamy możliwość skorzystania z usług niezależnego rzeczoznawcy, którego sami opłacimy. Po ustaleniu ceny końcowej dochodzi do finalizacji transakcji, wówczas podpisywana jest umowa kupna-sprzedaży samochodu. Drugą istotną kwestią, po tym aby sprawdzić opinie w internecie, jest dokładne zapoznanie się z umową. Pomimo tego, iż skup aut zazwyczaj przez wiele lat posługuje się identycznymi wzorami umów i wszystko powinno być tak jak trzeba, to przeczytanie jej w całości jest konieczne i nie możemy o tym zapomnieć.

Formalności


Wraz z zakończeniem procesu sprzedaży nasze prawa do pojazdu zostają w pełni przeniesione na skup aut. Zapłatę otrzymujemy bezzwłocznie i może zostać ona przekazana na konto lub w gotówce.