BiznesMotoryzacjaNajnowsze

Praca w Uberze – najważniejsze informacje

Firmy Bolt i Uber stały się sporą konkurencją dla tradycyjnych taksówek. Coraz więcej ludzi wybiera właśnie te firmy kierując się wygodą oraz atrakcyjną ceną. Również praca jako kierowca Uber i Bolt stała się popularna. Niezwykle atrakcyjnym aspektem pracy jako kierowca jest możliwość dostosowania swojego czasu pracy do pozostałych obowiązków. Jest to także doskonały sposób na dorobienie do swojej obecnej pensji.

OnlyGo - praca dla kierowców Uber, Bolt

Wymagania względem kierowców


Aby zapewnić bezpieczeństwo przejazdów dla swoich klientów, firma Uber posiada pewne wymagania dla kierowców, czyli dolna granica wieku kierowcy, prawo jazdy ważne minimum od roku, zaświadczenie o niekaralności oraz potwierdzenie odbycia badań medycznych i psychologicznych. Od 30 września 2020 roku kierowca pracujący w Uber musi posiadać licencję taxi. Rekrutacja przebiega w trybie online. Strona rekrutacyjna jest jasna i przejrzysta, co zdecydowanie ułatwia rejestrację. Od kierowcy nie jest wymagane posiadanie własnego samochodu, wystarczy ustalić zasady współpracy z wybranym partnerem flotowym.

Wymagania względem pojazdu

W przypadku posiadania samochodu, na stronie internetowej Uber znajdują się wymagania techniczne dla pojazdu, czyli musi być wyprodukowany najpóźniej w 1999 roku, być 4/5-drzwiowy, uprawniony do przewozu co najmniej 5 osób i zarejestrowany na terenie Unii Europejskiej, a także posiadający aktualne ubezpieczenie oraz przegląd. Auta w usłudze Select muszą być wyprodukowane najpóźniej w 2008 roku. Konieczne jest również zapoznanie się z aplikacją mobilną firmy, ponieważ jest odpowiedzialna za sprawne działanie całego systemu. Wykorzystanie GPS, śledzenia pozycji kierowcy oraz ukryty numer telefonu przyczyniają się do wysokiego poziomu bezpieczeństwa partnerów Uber oraz klientów.

Polityka firmy Uber


Warto wspomnieć, że Uber dąży do tego, aby do 2040 roku stać się w pełni elektryczną i zeroemisyjną platformą oraz żeby 100% przejazdów odbywało się w pojazdach zeroemisyjnych, w ramach transportu publicznego lub w ramach mikromobilności. Warto również wspomnieć o możliwości współpracy z partnerem Uber.

Na czym polega współpraca z partnerem Uber?


Dla wszystkich, którzy nie z różnych przyczyn nie chcą bądź nie mogą pozwolić sobie na założenie firmy, idealnym rozwiązaniem będzie współpraca z partnerem Uber. Wystarczy dołączyć do partnera z zarejestrowaną działalnością gospodarczą i wymaganą licencją. Wystarczy tylko wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę i dopełnić wymaganych formalności. Więcej informacji o współpracy z partnerem Ubera znajdziesz na stronie OnlyGo.pl. To rozwiązanie wiąże się ze zdecydowanie mniejszą ilością formalności, dzięki czemu rozpoczęcie pracy może nastąpić dużo szybciej. Istotną kwestią jest też możliwość zostania właścicielem floty, w przypadku posiadania większej liczby samochodów. Opcja ta pozwala osiągać przychody z przejazdów wykonanych przez swoich kierowców.

Jeden komentarz do “Praca w Uberze – najważniejsze informacje

  • Szukam możliwości dodatkowego zarobku. Widzę, że opcja pracy w Uberze jest całkiem zadowalająca! Ten artykuł dał mi wiele cennych wskazówek, dziękuję!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *