NajnowszePsychologiaZdrowie

Psycholog online

Jesteśmy zabiegani i zestresowani. Nasze życie często wygląda zupełnie inaczej niż byśmy chcieli. Z tego względu niezwykle popularne staje się korzystanie z usług psychologa, również w formie psychoterapii online. To dużo prostsza forma uzyskania porady od zwykłej, osobistej wizyty w poradni psychologicznej, a dodatkowo zapewnia anonimowość. Jest dobrym rozwiązaniem, gdy wielu z nas potrzebuje wsparcia profesjonalisty. Ale na jakich zasadach działa psycholog online?

Pomoc psychologiczna przez internet

Do skorzystania z pomocy psychologicznej przez internet potrzebne będzie posiadanie adresu mailowego. W momencie rejestracji podajemy nasze dane oraz piszemy wiadomość. Możemy również skontaktować się z psychologiem przez telefon albo skype, jednak przed konieczne stanie się umówienie na konkretny dzień i godzinę. Taka porada, niezależnie od sposobu przeprowadzenia, trwa około godziny. Przed rozmową z psychologiem należy opłacić wizytę poprzez wykonanie przelewu na podany na stronie numer konta zgodnie z cennikami obowiązującymi w poradni internetowej. W niektórych serwisach widnieją dostępni psycholodzy, możemy więc wybrać, z kim chcielibyśmy porozmawiać.

Korzyści usług online

Niewątpliwie dostęp do specjalistów online to idealne rozwiązanie dla zabieganych osób. Pozwala również na zachowanie anonimowości. Dodatkowo z takiego rozwiązania możemy skorzystać, gdy nasz psycholog jest na urlopie albo właśnie przebywa na zwolnieniu lekarskim. Porada udzielona w odpowiednim momencie może znacznie odmienić życie osoby, która z niej skorzysta. Psychologie online to przyszłość.