FEATUREDMotoryzacja

Sprzedaż auta firmowego

Sprzedaż auta firmowego wcale nie musi być problematyczna. Szukanie kupca na własną rękę bywa jednak czasochłonne. Przede wszystkim konieczne jest samodzielne przygotowanie ogłoszeń. Ponadto to kwestią sprzedawcy jest to, aby auto prezentowało się dobrze, a także było sprawnie technicznie. Nie każde przedsiębiorstwo ma na to czas, szczególnie jeśli flota pojazdów jest dość szeroka. Rosnącym zainteresowaniem cieszy się skup samochodów poflotowych – jest to rozwiązanie, które posiada szereg zalet, a więc warto wziąć go pod uwagę.

Minimum formalności

Sprzedaż samochodów od przedsiębiorstw za pośrednictwem skupu to opcja wygodna, która pozwala zaoszczędzić sporą ilość czasu. Podstawową zaletą jest minimum formalności. Z pewnością usatysfakcjonuje to tych, którzy mają dość problematycznego załatwiania dokumentacji, czy też umów. Samochód zostanie wyceniony tak szybko, jak to tylko możliwe. Odpowiada za to wyspecjalizowany rzeczoznawca, a więc nie trzeba martwić się o celowe zaniżanie wartości pojazdu. Umowa zostanie zawarta dopiero po zaakceptowaniu warunków współpracy przez klienta.

Natychmiastowa wypłata gotówki

Atutem skupów aut jest to, że pieniądze wypłacane są natychmiast. Nie trzeba więc czekać, aż samochód uda się sprzedać. Jest to sporym udogodnieniem dla firm, które potrzebują gotówki „na już”. Zazwyczaj trafia ona na konto w ciągu kilku dni roboczych od zawarcia umowy. Usatysfakcjonuje to tych, którzy pragną uniknąć przeciągających się transakcji.