Psychologia

Terapia dla par

Miłość jest najpiękniejszym uczuciem jakie doświadczamy w życiu. Kiedy zakochujemy się w drugiej osobie świat staje się dla nas piękniejszy. W życiu każdego człowieka przychodzi moment, kiedy chciałby ustatkować się. Chodzi tutaj o znalezienie stabilnej i dobrze płatnej pracy, wzięcie ślubu, założenie rodziny oraz wybudowanie własnego domu. Brzmi jak marzenie. Nie zawsze w życiu jest tak łatwo.

Para po terapii małżeńskiej u Beaty Gołębiowskiej w Bydgoszczy

Problemy małżeńskie

Coraz to częstszym problemem dzisiejszych czasów są problemy małżeńskie. Dawniej ludzie byli bardziej zapracowani i mniej skupiali się na komforcie psychicznym w związku małżeńskim. Mniej się rozwodzili. W dzisiejszych czasach coraz to częstszym zjawiskiem są rozwody. Nie zawsze kryzys w związku musi kończyć się sprawą rozwodową. Czasami w życiu potrzebujemy pomocy specjalisty i decyzja o terapii może być kluczowa dla uratowania małżeństwa. Pod tym linkiem zamieszczona jest oferta terapii małżeńskiej w Bydgoszczy – zapoznając się z nią dowiesz się, czy to właśnie Twoje małżeństwo potrzebuje terapii. Coraz to częściej słyszy się o chorobliwej zazdrości w związkach. Mimo, że partnerzy bardzo się kochają ich związek sprawia, że są oni wykończeni psychicznie. Jeden z partnerów wciąż kontroluje zachowanie np. żony. Może to wynikać np. z braku pewności siebie jednego z partnerów lub uzależnienia od alkoholu. Taki związek jest pełen awantur, wyzwisk oraz bezpodstawnych oskarżeń. Patologiczne zachowanie staje się nie do zniesienia. Do pewnego momentu ofiara osoby chorobliwe zazdrosnej znosi to zachowanie, jednak każdy ma swoje granice wytrzymałości.

Czym jest miłość?

Podobno w życiu bywa, że pierwsza miłość jest bardzo niedojrzała. Druga jest najsilniejsza, często nas rani, ale to z niej wyciągamy najwięcej wniosków na przyszłość. Trzecia miłość, to ta piękna miłość na całe życie. Czy zawsze tak jest? Oczywiście, że nie. Nie ma na to reguły. Czasami ludzie pobierają się po kilku miesiącach znajomości, a czasami po długoletnim związku. Istnieje kolejna reguła, która mówi, że po 3 latach związku znamy swojego partnera w stu procentach. Jest to kolejne założenie, które często niewiele ma wspólnego z prawdą. Charakter człowieka kształtuje się przez całe życie. Sytuacje losowe mogą wpłynąć znacząco na zachowania ludzkie. Śmierć bliskiej osoby, strata pracy, problemy z dziećmi – wszystko to może wpłynąć na postrzeganie świata przez człowieka. Problemy życiowe mogą stać się bodźcem do sięgania po różnorakie używki. Kiedy ma się kogoś bliskiego, np. przyjaciela lub partnera, łatwiej jest przebrnąć przez krętą ścieżkę zwaną życiem, nawet jeśli jest ona bardzo trudna do pokonania.

Szczęśliwa starsza para po terapii u Beaty Gołębiowskiej

Terapia małżeńska

Najważniejszym krokiem w celu naprawy związku jest dobrowolna chęć zmiany swojego postępowania przez osobę zazdrosną. Pomocna okazuje się psychoterapia. Oferta terapii małżeńskiej oferuje indywidualnie dopasowane metody leczenia. Zanim uznamy, że wszystko już przesądzone warto skorzystać z terapii par. Czasami dwie kochające się osoby zatracają się w życiowych problemach i samodzielnie jest im ciężko pokonać napotkane przeciwności losu. Z pomocą specjalisty łatwiej jest znaleźć i rozwiązać przyczyny problemów.