Motoryzacja

Ubezpieczenie OC – jak dobrze je wybrać, żeby nie popełnić błędu?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego pojazdu w naszym kraju. Wiele osób myśli jednak, że najtańsze ubezpieczenie jest najlepsze. Jeżeli nie zależy nam na bardziej rozbudowanych opcjach ubezpieczenia, to takie najtańsze ubezpieczenie jest całkiem dobre, jednak nie zapewnia nam najlepszej ochrony. W tym artykule skupimy się na tym jak wybrać najlepsze i najbardziej opłacalne ubezpieczenie OC. 

ubezpieczenie-oc

Dodatkowe polisy wchodzące w skład ubezpieczenia OC

Często w ramach dodatków do zwykłego ubezpieczenia OC, firma ubezpieczeniowa proponuje nam różne dodatkowe polisy. Trzeba jednak dokładnie prześledzić ofertę danej firmy, by stwierdzić czy dana polisa jest nam potrzebna. Jedną z bardziej polecanych polis dodatkowych do OC jest assistance. Zapewnia nam to zazwyczaj pakiet dodatkowych usług drogowych, takich jak darmowy serwis czy holowanie. Warto również zainteresować się polisą gwarantującą dodatkowe ubezpieczenie szyb i opon. Gwarantuje ono, że w przypadku uszkodzenia jednej z tych części, koszty naprawy lub wymiany pokrywa ubezpieczyciel. 
Dodatkową, wartą przyswojenia informacją jest odpowiedź na pytanie, co należy zrobić gdy w wyniku wypadku samochodowego nasz samochód ulegnie zniszczeniu, a jego naprawa mija się z celem. Wtedy oprócz holowania, przyda się również miejsce, takie jak https://www.skupautpomorskie24.pl/, gdzie możemy dowiedzieć się jak wygląda odsprzedanie samochodu używanego, lub niezdatnego do użytku, oraz jakie są warunki takiej sprzedaży.

Warto pamiętać, że często takie i inne dodatkowe polisy są dodawane za darmo w ramach ubezpieczenia OC. Dlatego, jeżeli ktoś chce wam wcisnąć jakąś polisę, to warto sprawdzić, czy konkurencja nie oferuje danej usługi w pakiecie OC. Jeżeli jednak chcemy maksymalnie zwiększyć swoje bezpieczeństwo, to warto skorzystać z takich polis, jednak za nimi idzie wyższa opłata za ubezpieczenie

Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze ubezpieczenia OC?

Na rynku jest wiele różnych firm sprzedających ubezpieczenia. Warto więc przed wykupieniem OC zwrócić uwagę na kilka aspektów, by wybrać najkorzystniejszą ofertę. Przede wszystkim sprawdź opinie o danej ubezpieczalni w Internecie. Jeżeli klienci oceniają ją w miarę pozytywnie, to znaczy, że być może jest godna zaufania. Ubezpieczenia załatwiają specjalizujący się w tym agenci ubezpieczeniowi. Jeżeli masz już znajomego agenta, który załatwiał wcześniej dla ciebie OC, to warto zwrócić się do niego, bo być może przygotuje dla nas tańszą ofertę. 

Warto także sprawdzić opinie o tym jak szybko działa dana firma. Każdemu zależy z nas na tym, aby wszystko załatwiane było natychmiast. Dlatego dobrze by również ubezpieczyciel działał sprawnie. Dobrze jest także sprawdzić aktualne promocje danej firmy, bo być może mają akurat bardzo atrakcyjną ofertę. Dobrze również sprawdzić jak dany ubezpieczyciel działa w przypadku likwidacji. Często wyznacznikiem jakości wśród ubezpieczycieli jest sprawna działalność online. Dlatego zorientuj się, czy dana firma posiada działalność za pomocą sieci.