Uncategorized

W jaki sposób domyć mocny klej z powierzchni skóry oraz usunąć go z plastiku?

Często w pośpiechu dokonujemy klejenia i pojawia się w wyniku tego problem pozostawienia na palcach mocnego kleju. Super glue potrafi skleić niemal wszystko, z drugiej jednak strony jest w stanie sprawić spore kłopoty, zwłaszcza kiedy nie wiemy jaki rozpuszczalnik będzie tym odpowiednio skutecznym. 

jak-domyc-klej-ze-skory

Jak zmyć Kropelkę? 

Kropelka pomaga w szybkiej naprawie drobiazgów, jednak przed jej zastosowaniem warto zapoznać się z instrukcją i przede wszystkim wykazać się spokojem oraz opanowaniem. Zmywacz do paznokci oraz mydło w połączeniu z ciepłą wodą, okażą się doskonałymi rozpuszczalnikami. Ważne jest, by nie działać w sposób siłowy, gdyż może to poskutkować uszkodzeniem naskórka i spotęgowaniem kłopotów. Alkohol w doskonały sposób pozwoli usunąć klej. W tym przypadku, należy najpierw włożyć ręce do ciepłej wody, by następnie zamoczyć wacik bądź też gazę w mocnym alkoholu, by następnie przyłożyć na minutę w miejsce sklejenia palców. Po usunięciu kremu, warto posmarować palce kremem nawilżającym. 

W jaki sposób zmyć super glue?

W kryzysowej sytuacji, możesz posłużyć się tymi samymi metodami, którymi usuwałeś Kropelkę. Klej cyjanoakrylowy zmyjesz posługując się w tym celu acetonem. Musisz mieć na uwadze, że aceton może niestety podrażnić skórę. Po użyciu acetonu, który jest szczególnie silny, zdecyduj się koniecznie na użycie kremu nawilżającego. Użycie soli i wody jako rozwiązanie na super glue może także okazać się właściwe, pod warunkiem jednak, że należysz do ludzi cierpliwych. Atutem takiego rozwiązania jest fakt, że sól oraz woda znajdują się w każdym domu, tak więc będziesz mógł błyskawicznie reagować. Sól należy roztopić w ciepłej wodzie, później kiedy mieszanka ta będzie w odpowiedniej temperaturze, musisz zamoczyć w niej rękę. 

W jaki sposób skutecznie usunąć super glue oraz Kropelkę z plastiku? 

Klej Kropelka możesz usunąć z plastiku, posługując się w tym celu butelką z acetonem. Musisz przeprowadzić próbę, by mieć pewność, że nie zostanie niezmywalna plama. Kawałek tkaniny musisz teraz nawilżyć acetonem i przetrzeć powierzchnię z której zamierzasz usunąć  Kropelkę. Może okazać się przydatny olej roślinny, który zapewne posiadasz w swej kuchni. Należy kawałek tkaniny nasączyć olejem, a następnie owinąć przedmiot, który uległ zaplamieniu. Następnie trzeba odczekać mniej więcej godzinę, a następnie potrzeć plamę, jednocześnie bacznie obserwując, czy ulega usunięciu klej. Możesz posłużyć się również octem spirytusowym. Będzie to uniwersalny środek czyszczący, który również w tym przypadku doskonale się sprawdzi. Należy kawałek tkaniny, bądź też ściereczkę nawilżyć w occie, taki okład nałożyć na plamę, teraz poczekać do czasu kiedy plama z kleju będzie dość miękka, następnie zaś zeskrobać zmiękczony klej. Może się okazać, że najlepszym sposobem na to jak rozpuścić klej super glue, będzie zawartość Twojej szafki kuchennej.