Biznes

Za co odpowiada biuro rachunkowe?

Rynek usług finansowych jest bardzo chłonny, ponieważ nie każdą działalność gospodarczą, czy nawet średniej wielkości firmę stać na ujęcie w kadrach własnego działu księgowości. Z tego też powodu bez problemu można znaleźć atrakcyjne oferty biur rachunkowych, które realizują szeroki zakres usług w zakresie podatków i finansów. Czym dokładnie zajmują się biura rachunkowe?

Kto może korzystać z usług biur rachunkowych?

Ze względu na finansowy charakter działalności, jaką jest prowadzenie biura rachunkowego, przeznaczone są one głównie dla wszelkiego rodzaju firmy. Niezależnie od tego, czy jest to jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna, czy też w grę wchodzi poważna spółka prawa handlowego, każda z tych form prowadzenia firmy może korzystać z usług biura rachunkowego w pełnym zakresie świadczonych usług. Pozwala to ograniczyć koszty prowadzenia działalności, ponieważ dzięki temu nie ma potrzeby prowadzenia własnego działu księgowości.

Poza firmami z usług biur rachunkowych mogą korzystać również osoby prywatne, które mają problemy w kwestiach regulowania konkretnych należności związanych z podatkami i innymi opłatami.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Jakie biuro rachunkowe wybrać?

Poszukując odpowiedniego biura rachunkowego, warto dokładnie sprawdzić, jaki zakres usług oferuje i dobrać takie, które zaspokoi wszystkie wymagania firmy. Pod tym względem doskonałym przykładem jest Biuro Rachunkowe B&N świadczące usługi w pełnym zakresie, zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Poza usługami typowo finansowymi prowadzi też ono szkolenia związane z prowadzeniem własnego biznesu, co może być szczególnie przydatne dla początkujących przedsiębiorców.

Biuro Rachunkowe B&N
ul. Jana Karola Chodkiewicza 17
85-065 Bydgoszcz
Tel: 517 459 020

Czym dokładnie zajmują się biura rachunkowe?

W ramach usług biura rachunkowego podstawą jest świadczenie pełnej obsługi księgowej. W jej ramach prowadzona jest Księga Przychodów i Rozchodów, ewidencja przychodów, ewidencja PIT, VAT oraz JPK VAT. Biuro rachunkowe w razie potrzeby reprezentuje firmę w Urzędzie Skarbowym oraz Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Poza kwestiami podatkowymi skorzystać można również z usług rozliczania kadr i płac. W tym wypadku biuro zajmuje się również wszelkimi zestawieniami oraz rozliczeniami z ZUS związanymi z wypłatą wynagrodzeń.

W czym może pomóc biuro rachunkowe?

Jakie są dodatkowe usługi świadczone przez biura rachunkowe?

Przydatnym dodatkiem prowadzonym przez wiele biur rachunkowych jest udostępnianie biura wirtualnego oraz prowadzenie obsługi korespondencji firmowej. Aktualnie częstą praktyką jest również prowadzenie monitoringu płatności i prowadzenie procesów windykacyjnych w przypadku zaległości w płatnościach wobec firmy.

Wiele firm korzysta też z różnego rodzaju szkoleń prowadzonych przez biura rachunkowego. Dotyczą one nie tylko kwestii finansowych, ale też sprawnego prowadzenia przedsiębiorstwa, zarządzania kapitałem ludzkim oraz wszelkich kwestii personalnych.

Osoby prywatne mogą korzystać z usług biur rachunkowych w zakresie rozliczeń podatkowych związanych z corocznym zeznaniem PIT, jak i wszelkich innych kwestii związanych z podatkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *