Uroda

Zabiegi odmładzające okolice oczu — na który z nich się zdecydować?

Zauważasz pierwsze oznaki starzenia się skóry wokół oczu? Twoim problemem są zmarszczki pod oczami lub zasinienia? Skóra na tej części twarzy jest o wiele cieńsza niż w innych miejscach. Dlatego nawet już po 30. roku życia traci młody wygląd, pojawiają się na niej zmarszczki i „kurze łapki”. Nie bez znaczenia pozostaje wpływ czynników zewnętrznych takich jak suche i zanieczyszczone powietrze, dym papierosowy czy długotrwały brak snu. Jak odmłodzić okolice oczu? Przeczytaj o najczęściej wybieranych zabiegach chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej.Blefaroplastyka w Klinice Chirurgii Plastycznej Powiek w Gdańsku

Na czym polega blefaroplastyka?

Blefaroplastyka to chirurgiczna korekta powiek. Wybierz ją, gdy zmagasz się z przepuklinami tłuszczowymi powiek dolnych lub gdy występuje u Ciebie nadmiar skóry w tych miejscach. Gdy skórze wokół oczu brakuje jędrności, a powieki opadają, zabieg ten obejmuje wycięcie nadmiaru zwiotczałej skóry. W niektórych przypadkach chirurg wykonujący blefaroplastykę wycina też fragment mięśnia okrężnego oka. Jeśli decydujesz się na chirurgiczną korektę powiek z powodu worków pod oczami, chirurg usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej, która odpowiada za ten defekt kosmetyczny.

Ile kosztują zabiegi odmładzające okolice oczu?

Ceny zabiegów chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej zależą od rodzaju interwencji i stopnia jej skomplikowania. Warto zapoznać się z nimi na długo przed planowanym zabiegiem. Jeśli interesuje Cię cennik blefaroplastyki lub innego zabiegu odmładzającego okolice oczu, zajrzyj na stronę Kliniki Chirurgii Plastycznej Powiek w Gdańsku i sprawdź, jak kształtują się ceny. Weź pod uwagę, że na ostateczną cenę składa się koszt konsultacji lekarskiej, zabiegu i wizyty kontrolnej po jego wykonaniu. Nie chcesz od razu chirurgicznie usuwać zmarszczek? Szukasz zabiegu mało inwazyjnego? Poniżej kilka propozycji dla Ciebie.

Na jakie zabiegi na oczy się zdecydować?

Kiedy zdecydować się na mezoterapię igłową?

Mezoterapia igłowa należy do zabiegów bez użycia skalpela. Wybierz go, jeśli zależy Ci na mało inwazyjnym wygładzeniu zmarszczek pod oczami i natychmiastowym powrocie do aktywności. Mezoterapia poprawia wygląd okolic oczu u osób z początkowymi oznakami starzenia. Sprawdzi się również wtedy, gdy skóra utraciła blask i jędrność w wyniku nadmiernego opalania lub ciągłego przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach. W trakcie zabiegu lekarz medycyny estetycznej nakłuwa skórę w wielu miejscach cienką igłą i podaje małe ilości kwasu hialuronowego z witaminami. Zarówno preparat, jak i nakłucia pobudzają skórę do regeneracji.

Kiedy wybrać zabieg z użyciem kwasu hialuronowego?

Alternatywę dla odmładzających zabiegów chirurgii plastycznej stanowi wygładzanie zmarszczek kwasem hialuronowym. Z upływem czasu w okolicy oczu wiotczeją mięśnie i zanika tkanka tłuszczowa, w efekcie czego w pobliżu wewnętrznego kącika oczu delikatnie zapada się skóra. Miejsce to zwane jest doliną łez i można je zniwelować kwasem hialuronowym. Wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym pomoże usunąć zmarszczki pod oczami. Zabieg trwa krótko. Kwas hialuronowy podaje się w postaci gęstej, usieciowanej. Działa nawilżająco i pobudza skórę do produkcji kolagenu.

Jeden komentarz do “Zabiegi odmładzające okolice oczu — na który z nich się zdecydować?

  • Od dawna zastanawiam się nad chirurgiczną korektą powiek, aby zatrzymać w sobie młodość… Muszę się jeszcze nad tym zastanowić, ale ten wpis na pewno mnie jeszcze bardziej przekonał, aby skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *