Motoryzacja

Jakie są różnice między lawetą, autolawetą i holowaniem?

Samochód stał się nieodłączną częścią naszej rzeczywistości. Umożliwia on szybkie, a zarazem wygodne przemieszczanie się z miejsca na miejsce i pokonywanie kolejnych kilometrów w komfortowy sposób. Niestety, również i nasz pojazd może ulec nieprzewidzianej awarii zarówno w krótszej, jak i dłuższej trasie. Poważne usterki wymagają transportu do warsztatu, znajdującego się najbliżej miejsca awarii. Co zrobić, gdy samochód nie może tam dojechać? Istnieje kilka sposobów rozwiązania tego problemu. Kierowcy najczęściej decydują się na holowanie samochodu bądź też wynajęcie lawety czy autolawety. Warto wiedzieć, na czym polega każde rozwiązanie, by w awaryjnej sytuacji wybrać najlepszą możliwość.

Holowanie Wrocław - Pomoc Drogowa Wrocław 24h Dariusz Kohl

Holowanie samochodu

Holowanie polega na ciągnięciu uszkodzonego pojazdu przez inny samochód. Czynność ta możliwa jest tylko wtedy, gdy posiadamy linkę holowniczą. Co ważne, powinna mieć ona konkretne wymiary. W przypadku samochodów osobowych długość linki holowniczej musi wynosić od 4 do 6 metrów. Holowany pojazd powinien być również oznakowany trójkątem ostrzegawczym, do posiadania którego każdy kierowca jest zobowiązany odpowiednimi przepisami prawnymi.

Holowanie pojazdu generuje konieczność zachowania szczególnej ostrożności. Ważne jest odpowiednie zabezpieczenie pojazdów, poprzez dobre umocowanie liny do haków holowniczych. Należy pamiętać również o tym, by nie uruchamiać świateł awaryjnych w holowanym samochodzie. Jest to sytuacja często spotykana na polskich drogach. Światła awaryjne wprowadzają jednak pozostałych uczestników ruchu drogowego w błąd, powodując dezorientację, niebezpieczną podczas wykonywania różnego rodzaju manewrów. Jeśli holowanie samochodu nie jest możliwe, warto wezwać lawetę, by w bezpieczny sposób przetransportować go do punktu napraw.

Szukasz szybkiej reakcji i profesjonalnej obsługi z zakresu pomocy drogowej we Wrocławiu? Dostępna przez cały rok, całodobowa pomoc drogowa na A4, oferowana przez firmę Pomoc Drogowa Wrocław 24h Dariusz Kohl pomoże Ci podczas nieprzewidzianych sytuacji, gwarantując szybką reakcję na zgłoszenie oraz profesjonalną obsługę już na miejscu zdarzenia.

Pomoc Drogowa Wrocław 24h Dariusz Kohl - autolaweta Wrocław

Skorzystanie z lawety

Wezwanie lawety jest najlepszym rozwiązaniem, gdy nie posiadamy sprzętu, niezbędnego do odholowania uszkodzonego pojazdu w bezpieczne miejsce. Pracownicy pomocy drogowej nie tylko zabezpieczą samochód, ale również bezpiecznie przetransportują go do najbliższego warsztatu. Należy mieć również świadomość, że możliwość uruchomienia samochodu nie wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Uszkodzenia mogą bowiem stanowić zagrożenie zarówno dla kierowcy, jak i dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Wezwanie lawety to rozsądny sposób na przetransportowanie uszkodzonego pojazdu do miejsca napraw lub na parking.

Wezwanie autolawety

Autolaweta posiada platformę, która przystosowana została do transportowania zarówno pojazdów, jak i różnego rodzaju maszyn. Skorzystanie z jej pomocy niweluje ryzyko zarysowań podczas transportu. Autolawety mogą również przewozić ciężkie pojazdy. Jest to możliwe m.in. dzięki dodatkowym kołom. Autolaweta nie jest wyposażona w przyczepę. To jednej pojazd, pozwalający na transport uszkodzonych maszyn w sposób stabilny i bezpieczny.

W przypadku niespodziewanej awarii na trasie, mamy do wyboru kilka sposobów transportu uszkodzonego samochodu. W sytuacji takiej warto jednak skorzystać z usług profesjonalnych firm, których pracownicy zabezpieczą pojazd i bezpiecznie przewiozą go we wskazane miejsce.

Jeśli potrzebujesz pomocy, zadzwoń do wspomnianej firmy we Wrocławiu, na numer podany na stronie https://pomoc-drogowa24.eu/wynajem-lawety – aby maksymalnie skrócić czas oczekiwania, firma wyśle do Ciebie najbliższą lawetę.