UrodaZdrowie

Zabiegi medycyny estetycznej w walce z bliznami

Rezultatem przerwania ciągłości skóry jest blizna. Jej powstanie może mieć różne przyczyny. Blizna może pojawić się po zabiegu chirurgicznym albo po wypadku, a blizny na twarzy często są pozostałością po trądziku. Na szczęście istnieją różne zabiegi medycyny estetycznej, które pozwalają zmniejszyć widoczność oraz rozmiar blizn. W dodatku można w ten sposób pozbyć się kompleksów związanych z bliznami oraz poprawić swój wygląd. Często blizny mogą negatywnie wpływać na pewność siebie, staramy się je zakrywać i bardzo chcemy się ich pozbyć. 

Skąd biorą się blizny? 

Blizny to zmiany twórne, które są rezultatem gojenia się ran i wszelakiego rodzaju przerwań ciągłości skóry. Mogą być efektem ran kłutych, ciętych oraz głębokich zadrapań. Najczęściej blizny przybierają cienką, podłużną formę. 

Ogromne problemy z bliznami zazwyczaj mają osoby, które w różnym wieku zmagały się z trądzikiem. W tym przypadku, blizny powstają z powodu podrażnienia zmian oraz nieudolnej, samodzielnej próby walczenia z trądzikiem, przykładowo poprzez wyciskanie.

Istnieją także blizny pochorobowe, np. po atopowym zapaleniu skóry, nowotworach skórnych albo pasożytniczych chorobach. Do powstania blizn mogą przyczynić się również oparzenia i odmrożenia. 

ICOONE – rewolucyjna metoda leczenia blizn

Stworzono już mnóstwo metod, które mają skutecznie walczyć z bliznami. Najpopularniejsze preparaty do zwalczania blizn to kremy, maści oraz plastry. Niestety nie są one bardzo efektowne, ponieważ nie zawierają dostatecznej ilości substancji aktywnych oraz nie docierają do głębokich warstw skórnych, w których jest źródło problemu. Takie apteczne preparaty są wystarczające tylko w przypadku małych zmian. Przy większych bliznach, można stosować takie preparaty jako dodatek do profesjonalnego leczenia.

ICOONE to urządzenie, które inicjuje odbudowę skóry. Jest to zaawansowana i niezwykle skuteczna technologia. ICOONE zawiera głowicę masującą oraz specjalne rolki, które pozwalają na precyzję. Stosuje się podczas niego podciśnienie. Zabieg przy pomocy tego urządzenia ma na celu pobudzić regeneracyjne procesy w skórze i w rezultacie umożliwić wygładzenie blizn. Jesteś zainteresowany zabiegiem i chcesz poznać cennik? Na stronie Zabieg ICOONE – Kraków | Klinika Genesis znajdziesz szczegółowy cennik w zależności od poddawanej leczeniu partii ciała.

Kobieta przed usuwaniem blizny zabiegiem Icoone w Klinice Genesis w Krakowie

Jakie są inne metody na wygładzenie blizn? 

Oczywiście innych metod oraz zabiegów na walkę z bliznami nie brakuje. Niektórzy podejmują się dermabrazji – zabiegu, przy którym warstwy skórne są ścierane za pomocą diamentowej głowicy. Niestety jest to bolesny zabieg, który zostaje wykonany z miejscowym znieczuleniem w formie balsamu lub żelu. Natomiast czas rekonwalescencji może wynosić nawet kilka tygodni. W przypadku głębokich blizn (po zabiegu chirurgicznym lub poparzeniu) stosuje się też mezoterapię. Głębokie blizny czasem wymagają kilkukrotnego powtórzenia zabiegu. 

Blizny czasem przypominają o negatywnych wydarzeniach z życia oraz zaburzają pewność siebie. Zabieg z urządzeniem ICOONE jest dla wielu osób przełomem i pozwala poprawić samopoczucie niejednej osoby.