Uroda

Czym jest zabieg Body Jet? Przygotowanie i efekty zabiegu

Piękna sylwetka to marzenie znacznej części społeczeństwa. Restrykcyjne diety i regularne ćwiczenia nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty, wpływając na spadek motywacji do dalszych działań. W takich sytuacjach naprzeciw potrzebom wychodzi medycyna estetyczna. Jednym z jej najskuteczniejszych narzędzi jest zabieg liposukcji Body Jet, oparty o innowacyjne metody, wykorzystujące nowoczesne technologie. Zabieg pozwala zlikwidować tkankę tłuszczową w miejscach, gdzie zgromadziło się jej zbyt dużo.

Liposukcja Body Jet Kraków

Na czym polega zabieg Body Jet?

Zbieg Body Jet opiera się na innowacyjnej technologii WAL, czyli Water assisted liposuction. Sprowadza się ona do wypłukiwania nadmiaru tkanki tłuszczowej przy pomocy specjalistycznego roztworu. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Na początku wykonywane jest niewielkich rozmiarów nacięcie. Przez niego do tkanki tłuszczowej wprowadzana jest kaniula. To właśnie tędy wędruje ciecz fizjologiczna, która trafia do przestrzeni międzykomórkowej, rozluźniając strukturę tkanek. Co ważne, liposukcja Body Jet jest w pełni bezpieczna i kontrolowana przez lekarza, który manipuluje kaniulą tak, by nie uszkodzić tkanek i nerwów. W końcowym etapie płyn jest odsysany, dzięki czemu nie gromadzi się on w organizmie.

Metoda Body Jet jest bezpieczna dla pacjenta, który nie wymaga hospitalizacji. Skróceniu uległ również czas rekonwalescencji po zabiegu. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii, ryzyko komplikacji zostało zminimalizowane. Jedną z pierwszych w Europie klinik, która do swoje oferty wprowadziła liposukcję Body Jet, jest https://genesisclinic.com.pl, czyli Genesis Clinic – medycyna estetyczna, znajdująca się na ul. Józefa Korzeniowskiego 39 w Krakowie (Tel. 690 070 790).

To właśnie tutaj możliwe jest również liporzeźbienie, łączące w sobie zalety VaserLipo, Renuvion i Body Jet i kształtujące wysportowaną, smukłą, a przede wszystkim wymarzoną sylwetkę.

Zabieg liposukcji Body Jet przeprowadzany w Genesis Clinic

Jak przygotować się do zabiegu Body Jet

Przygotowanie do zabiegu nie wymaga podejmowania skomplikowanych działań i długich przygotowań. Przebiega on w znieczuleniu miejscowym, a poprzedzony jest każdorazowo konsultacją lekarską, pozwalającą rozwiać wszystkie obawy i wątpliwości. Lekarz przeprowadza również najważniejsze badania laboratoryjne, dzięki którym możliwe staje się wykluczenie wszelkich przeciwwskazań do zabiegu. Pacjent poddawany jest również profilaktyce antybiotykowej, mającej na celu zminimalizowanie niebezpieczeństwa w czasie poprzedzającym zabieg.

Rekonwalescencja po zabiegu Body Jet

Rekonwalescencja po zabiegu jest krótka w porównaniu do innych metod. Pacjenci muszą jedynie stosować ubrania uciskowe i specjalistyczne opatrunki chłonne. Ma to na celu przede wszystkim zapobieganie powstawaniu nieestetycznych krwiaków i obrzęków, mogących wpływać na codzienne funkcjonowanie. Dodatkowo zakładanie odzieży uciskowej wpływa pozytywnie na tempo zrastania się tkanek. Dyskomfort znika zaledwie kilka dni po liposukcji, a efekty oceniane są przez lekarza, podczas kilkukrotnych konsultacji z pacjentem po zabiegu.