UrodaZdrowie

Opadające powieki – jak radzić sobie z uciążliwym problemem?

Oczy to jeden z najważniejszych organów jakie posiada człowiek. Dzięki zmysłowi wzroku możliwe jest patrzenie na świat, rozróżnianie przedmiotów czy zachowanie bezpieczeństwa. Jednak istnieje wiele schorzeń i zaburzeń, które utrudniają człowiekowi widzenie. Jednym z nich są opadające powieki. Okazuje się, że jest to nie tylko problem natury estetycznej, ale także zdrowotnej. Jak wygląda tego rodzaju deformacja? Jakie są najczęstsze przyczyny powstawania tego rodzaju schorzenia? Jak uporać się z dokuczliwym problemem? Którą drogę terapii wybrać?

Czym są opadające powieki?

Omawiana deformacja ciała to tak naprawdę fałd skórny, który tworzy nadmierna ilość tkanki. Taka postać skóry jest niemożliwa do utrzymania na górnej powiece, wiec samoistnie się obniża nachodząc na gałkę oczną. Problem ten może dotyczyć jednego oka, jak i obojgu narządów. Głównym podłożem powstawania zaburzenia są: różnego rodzaju porażenia mięśni twarzy, nadmiar skóry, zwiotczenie jej, starzenie się skóry, używanie nieprawidłowo dopasowanych soczewek kontaktowych, uszkodzenie nerwów w okolicy oka czy niektóre choroby nowotworowe. Zabieg na opadające powieki wykonywany jest przez wiodące kliniki, tak jak chirurg-gdynia.pl, której gabinet mieści się przy ulicy Armii Krajowej 38-42. Na wizytę można umówić się pod numerem telefonu 500 430 484.

Jak leczyć opadające powieki?

Jedną z najbardziej powszechnych terapii jest zabieg na opadające powieki. Jak on wygląda? Jakie narzędzia są do niego wykorzystywane? Jak przygotować się do zabiegu? Jak wygląda rekonwalescencja? Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania tego rodzaju działań. To najczęściej zadawane pytania, którym powinien zainteresować się każdy pacjent. Oto odpowiedź na większość z nich.

Kobieta po zabiegu na opadające powieki w Gdyni

Przebieg zabiegu

Zabieg plastyki powiek polega na usunięciu nadmiaru skóry, a także doprowadzeniu do odpowiedniego napięcia jej struktur. Tak by okolica powiek była jędrna i plastyczna. Wszelkie czynności korekcyjne wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, tak więc pacjent nie odczuwa bólu podczas działań. Choć jest to ingerencja chirurgiczna to sam zabieg uznawany jest za bezpieczny. Terapia ta może być wykonywana zarówna na górnej, jak i dolnej powiece. Pod linkiem dowiesz się więcej, jak wygląda plastyka powiek w gabinecie w Gdyni.

Przed i po zabiegu

Rekonwalescencja po zabiegu trwa zazwyczaj od 1 do 4 tygodnie. Zaraz po zabiegu pacjent może odczuwać ból oka, a na jego powierzchni pojawić się opuchlizna czy zaczerwienienie. Jest to normalna reakcja na tego rodzaju działania. Ostateczny efekt widoczny jest już po 1-3 miesiącach. Przed samym zabiegiem lekarza przeprowadza szczegółowy wywiad, jak również zaleca wykonanie badan laboratoryjnych, które ostatecznie potwierdzą możliwość wykonania czynności chirurgicznych.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu są przede wszystkim: zaburzenia w obrębie układu krążenia – problemy z krzepliwością krwi, niektóre choroby autoimmunologiczne lub nieleczona tarczyca, infekcje skórna czy wiele chorób nowotworowych.